Edius 9 Hediye…

Grass Valley, Amsterdam’da düzenlenen teknoloji ve eğlence fuarı IBC 2017’de, EDIUS’un çok yakında kullanıcılarla buluşacak olan yeni versiyonu 9’un tanıtımını yaptı.

Birçok yeni özellikle beraber gelecek olan EDIUS 9‘daki en önemli yeniliklerden biri yüzer(floating) lisans seçeneği. Özellikle Edius’u adetli olarak kullanan TV kanalları ve prodüksiyon firmalarını hedefleyen yeni özellik “Cloud Ready” olarak lanse edildi. Ancak buradaki Cloud kelimesi Adobe’nin abonelik sistemiyle benzerlik taşımayacak. Bu özellik, büyük bulut platformlarına sahip sanal iş istasyonlarında EDIUS 9‘un kullanılmasını sağlayacak. Özellikle işlerinin çoğunu bulut üzerinde konumlandıran kurumlar için bu özellik daha mantıklı olacak. Bu şekilde materyalin indirilmeye gerek kalmadan Edius’la çalışması sağlanmış olacak, normal bir PC’de olduğu gibi video materyali yerel diske kaydedilmeyecek.

EDIUS 9‘daki bir diğer yeni özellik ise HDR materyallerini hiçbir ekstra işleme gerek kalmadan kurgulama desteği. HDR materyallerini düzenledikten sonra ise yayına vermek veya web sitelerinde kullanmak amacıyla yine HDR olarak çıktı alınabilecek. Editörler aynı projede SDR ve HDR videoları kurgulayabilecek ve sonuçlar her iki renk uzayında da olabilecek.

Kasım ayında piyasaya sürülmesi beklenen EDIUS 9‘da son kullanıcıyı mutlu edecek iyileştirmeler de olacak. Örneğin setup dosyasının daha hızlı indirilmesi ve çok daha hızlı kurulması, kullanıcıların özellikle beklediği daha geniş format desteği  ve olağanüstü kararlılık için kullanıcı arayüzündeki güncellemeler bu yeniliklerden bazıları olacak. Edius 7 ve 8’de olduğu gibi zaman içerisinde EDIUS 9 daha da geliştirilecek ve bu yenilikler kullanıcılara her zaman olduğu gibi ücretsiz sunulacak.

ÖNEMLİ – EDIUS 9‘a ücretsiz geçiş hakkı

Grass valley, EDIUS 9‘un çıkmasına sayılı günler kala Edius 8 lisansı satın alan kullanıcılara güzel bir hediye sunacak. 1 Eylül – 30 Kasım 2017 tarihleri arasında Türkiye’deki herhangi bir Edius bayisinden orijinal lisans satın almış veya alacak olan kurumlar veya kişiler, EDIUS 9‘a ücretsiz geçiş hakkı kazanacaklar. Yine bu sitede ve Facebook sayfalarımızda ilan edeceğimiz linkten kayıt olacak kullanıcılara mail yoluyla EDIUS 9 seri no ve download linki gönderilecek. Ücretsiz geçiş için kayıtlar 1 Kasım-31 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılabilecek.

EDIUS 9‘a ücretsiz geçiş hakkı sadece aşağıdaki lisanslardan mümkün olacak:

EDIUS Pro 8 (full versiyon ya da upgrade)

EDIUS Pro 8 EDU

EDIUS Workgroup 8 (full versiyon ya da upgrade)

Not: Home Edition sürümü ve Edius 8 öncesi sürümler bu haktan yararlanamayacaktır.

Leave a Reply

Kapat