EDIUS ID nedir?

EDIUS ID nedir?

EDIUS ID, Edius’un son versiyonu 8 ile birlikte karşımıza çıkan bir ekstra lisans güvenlik sistemi aslında. EDIUS’ta, 6.5 sürümünden itibaren kurulum sırasında lisansı doğrulamak için Flexera çevrimiçi aktivasyon sistemini kullanılıyordu. Edius 8’den itibaren ise yasadışı yöntemlerle yüklenmiş yazılımları devre dışı bırakabilmek için aktivasyon sistemi tamamen değiştirildi.

Artık EDIUS’u çalıştırabilmek için seri numarası girildikten sonra tekrar açılan bir bilgi ekranına EDIUS ID’nin de girilmesi gerekiyor. Bu ekran kurulumdan sonra EDIUS’u ilk defa çalıştırırken karşımıza çıkıyor. Kimlik doğrulaması onaylandıktan sonra ise EDIUS’la çalışmaya başlayabiliyorsunuz.

Edius ID, ilk kez bir Edius Pro yazılımı kullandığınızda Edius Pro lisansınıza bağlantı sağlar. Bu, çok daha fazla lisans güvenliği sağlarken, korsan ve yasadışı yazılım kullanımıyla mücadelede yazılımın üreticisi Grass Valley’e yardımcı olur.

EDIUS ID online özellikler

EDIUS ID oluşturulduktan ve kayıt başarıyla tamamlandıktan sonra ulaşabileceğiniz kişisel EDIUS ID sayfanızda aşağıdaki bilgilere erişebiliyorsunuz:
• Doğrulanmış seri numaralarınızı görebilme, kontrol edebilme ve lisanslarla ilgili notlar alabilme..
• Bir deneme sürümü lisansı edinme (deneme sürümü lisansı her versiyon için(Pro 8 ve Workgroup 8) yalnızca bir kez aktif hale getirilebilir, bir bilgisayara bir defa kurulabilir ve aynı maille bir defa alınabilir.)
• Kullanıcı bilgilerinizi görebilme, mail adresi ve şifrenizi değiştirebilme.(Kullanıcı bilgilerinizde doğum tarihinize gerçek bilgi girmenizi tavsiye ederiz, bu bilgi e-mail veya şifrenizi unuttuğunuzda işinize yarayacaktır.)

EDIUS ID nasıl oluşturulur?

EDIUS ID kayıt sayfası‘ndaki gerekli alanlar doldurulduktan ve yönergeler izlendikten sonra kayıdın nasıl tamamlanacağıyla ilgili bir mail alıyorsunuz ve işlemleri tamamlıyorsunuz. Gönderilen bu mail 48 saat süreyle geçerlidir, sonrasında aynı işlemlerin tekrar yapılması gerekmektedir.

Notlar
-Edius ID e-mail adresiniz ve şifrenizin diğer kanallarda veya sitelerde kullandığınız ID bilgileriyle aynı olmamasına özen gösteriniz. Aynı e-mail ve şifreleri birden fazla yerde kullandığınız takdirde bilgilerinizin çalınma riski artar. Bilgilerinizin çalındığını düşündüğünüz an ise e-mailinizi ve şifrenizi hemen değiştiriniz.
-Geçmişte Grass Valley sisteminde kayıtlı e-mail adresleri Edius ID üyelik işlemlerinde kullanılamaz.

 

Kapat