You are currently viewing EDIUS X’de Motion Tracking

EDIUS X’de Motion Tracking

Motion Tracking özelliği EDIUS X’ten önceki sürümlerde sadece mask filter kullanılarak uygulanabilen bir özellik. Bu, takip edilen nesnede her türlü filtreyi kullanmanıza izin verir. Böylece, örneğin kolayca bir nesnenin rengini değiştirebilir, bir insan yüzünü pikselleştirebilir, sigarayı veya yasak ürünleri kapatabilir, reklam kategorisine girecek yazıların, markaların, logoların görünmemesini sağlayabilirsiniz.
EDIUS X ile Motion Tracking özelliğine eklenen 2 yeni modla videolarınızı daha da zenginleştirebilirsiniz. Örneğin Chase Mode ile artık takip edilen nesneye bir şeyler de ekleyebilirsiniz. Örneğin yazılar, videolar veya bir animasyon gibi.
Anchor Mode ise, ister elinizde ister tripodla çekim yapıyor olun, size seçtiğiniz objeyi takip etmenizi, onu merkeze almanızı ve videonun çerçevesini otomatik olarak yeniden değiştirmenizi sağlar. Bu sosyal medya için de harikadır. Çekiminizin istenen herhangi bir en boy oranında otomatik olarak yeniden oluşturulmasını sağlayabilirsiniz, örneğin 9’a 16 boyutundaki Instagram story’leri için.
EDIUS X ile gelen yeni Motion Tracking özelliklerini ayrıntılı ve uygulamalı detaylarıyla videomuzda izleyebilirsiniz.
Videomuzda orijinal Türkçe altyazı seçeneği de vardır.

Bir cevap yazın