You are currently viewing En iyi video editörü
  • Post category:EdiusX / Haber

En iyi video editörü

“Grass Valley EDIUS X”
 
Almanya’nın bağımsız, önde gelen video teknolojisi dergisi “VIDEOAKTIV”, EDIUS X’i kapsamlı bir şekilde inceledi ve test edilen tüm video editörler arasında referans çözüm olduğunu açıkladı. Dergi, EDIUS X’i “Çok iyi” test notu ile derecelendirdi ve şimdiye kadar bir düzenleme yazılımına verilen en yüksek puanı verdi.
Bu, EDIUS X’i piyasadaki en iyi program yapar.
Grass Valley’in profesyonel video kurgu yazılımı EDIUS, son yıllarda video meraklıları ve profesyoneller arasında giderek daha popüler bir hale geldi. Abonelik ve kiralama yerine “Bir kez satın alın ve sonsuza kadar kullanın” sloganıyla kalıcı lisans çözümü sunan EDIUS, tüm video kurgu profesyonelleri ve meraklıları için bir alternatiften daha fazlası oldu.
 
EDIUS’un şimdiye kadarki en güçlü sürümü olan X, “Doğrusal olmayan kurguda yeni bir dönem başlıyor” sloganıyla çok iddialı bir çıkış yaptı. EDIUS X, tamamen özelleştirilebilir iş akışları için daha da fazla performans sağlayan modüler bir konsept ile birlikte, tamamen yeniden tasarlanmış bir çekirdek motorla birlikte geldi. Neredeyse 20 yıldır EDIUS’un ayırt edici özellikleri olan kararlılık, yüksek performans ve yaratıcı araçların yanısıra yepyeni ve güçlü özellikler eklendi.
 
Tüm render işlemlerini arka planda yapabilme ve bu esnada çalışmaya devam edebilme, geliştirilmiş Motion Tracking, 12K dahil neredeyse tüm video biçimlerini içe aktarabilme, GPU gücünü de kullanarak ultra hızlı H.264 ve H.265 export seçenekleri, 8K çıktı alabilme, geliştirilmiş Color correction, çok düşük konfigürasyonlu bilgisayarlarda bile rahat çalışma olanağı sunan ön izleme çözünürlük kalitesini seçebilme özelliği, çoğu kullanıcı için özel bir ses yazılımını büyük ölçüde gereksiz kılabilecek WaveShell’i tamamen destekleyen gelişmiş bir VST2 arayüzü, yaklaşık 600USD değerinde ses düzenleme, yazı oluşturma ve video efektleri için ÜCRETSİZ 3 harika plugin, Adobe Bridge benzeri medya içerik yönetim aracı olan ÜCRETSİZ Mync programı ve daha birçok yeni özellik.
 
Videoaktiv dergisi yazısında, yaptığı performans testlerini şu şekilde anlattı:
“Performans testimizde, 7 kanala atılan UHD-24p görüntülerin ve 12 kanala atılan her biri Full-HD AVCHD 50p görüntülerin gerçek zamanlı oynatımını denedik. EDIUS gerçek zamanlı oynatmayı otomatik olarak durdurmadan önce 50p H.265 videoyu 10 kanala kadar düzenleyebildik. Bu ölçümlerin her birini en yüksek önizleme kalitesiyle, proxy dosyaları olmadan ve önceden render almadan elde ettik. EDIUS’u, kare atlama(dropped frames) durumunda oynatmayı anında durduracak şekilde yapılandırmıştık. Bu, EDIUS’un aslında bir ila iki kanal daha oynatabileceği ve yine de çok akıcı bir iş akışına izin vereceği anlamına gelir. EDIUS X Pro, export için test sistemimizin hızlı Nvidia GPU’sunu ve işlemcinin QuickSync işlevini kullandı ve 2 dakikalık FullHD AVCHD dosyamızın 50p ve MP4 (H.264) olarak azaltılmış opaklıkla dışa aktarılması 50 saniye gibi kısa bir sürede sonuçlandı.)”
 
İlgili haber videomuzu Türkçe altyazı seçeneğiyle aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın